MINI MORRIS MINOR

Mini Morris Minor

MINI Minor jest postacią klasycznego ruchu samochodowego.

Początkowo MINI używał silnika bocznego 918cc sidevalve z Morris Eight. Posłuchaj zmęczonych łożysk i uważaj na niebieski dym, choć jest to bardzo łatwy silnik do pracy. W wyniku fuzji Austina i Morrisa w 1952 r. Do BMC, Minor otrzymał moc Austin w tym roku – pierwszą inkarnację 803cc legendarnego silnika serii A. Nie jest tak dobrze, aby być uczciwym, z białymi metalowymi łożyskami wału korbowego, które nie doceniają długich podróży o dużej prędkości.

Posłuchaj głębokich puknięć od dołu. Wiele Serii II otrzymało później silniki, ale nie zawsze o dłuższych nogach. Silniki „1000” o pojemności 948 cm3 i 1098 cm3 są znacznie mocniejsze, przy czym ta ostatnia wyposażona jest również w mocniejszą skrzynię biegów. Nie ma synchronizacji pierwszego biegu na żadnym Mini, ale 1000 użyło zdalnej przekładni.

MINI Minor jest czarujący i przyjemny w prowadzeniu, niezwykle prosty w obsłudze i oferuje ogromne wsparcie klubowe i specjalistyczne. Klub Mniejszości Właściciela Morris jest również bardzo zainteresowany przyciągnięciem młodszych członków, aby zapewnić kontynuację MINI, 66 lat po rozpoczęciu produkcji.naprawione