Maszyna czyszcząca samojezdna to jedna z odmian szorowarek – przeznaczonych do mycia posadzek i podłóg. Jej cechą charakterystyczną jest siedzisko dla operatora, którego praca ograniczona zostaje jedynie do sterowania przy pomocy kierownicy. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia pracę użytkownikom, a co za tym idzie – pozwala skrócić czas pracy do minimum.
Z uwagi na mnogość zastosowanych funkcji i dodatkowych elementów, maszyna jest stosunkowo dużych rozmiarów, co jednak nie wpływa na komfort jej użytkowania. Ponadto, wszystkie mechanizmy i włączniki zostały umieszczone w łatwo dostępnym miejscu – tuż obok kierownicy.
Do produkcji maszyn czyszczących samojezdnych wykorzystano odporne na uderzenia i wstrząsy tworzywo – Structufoam.
Oprócz standardowej funkcji szorowania podłóg, maszyna samojezdna dodatkowo osusza czyszczoną powierzchnię. Polega to na pochłanianiu brudnej wody z posadzek przez umieszczone pod powierzchnią maszyny ssawy. Dzięki temu czyszczona posadzka może być użytkowana zaraz po zakończeniu pracy, bez zagrożenia poślizgnięciem osób znajdujących się w danym obiekcie.
Nie musimy się także obawiać o ewentualne zmieszanie czystej i brudnej wody wewnątrz pojemnika, bowiem każda posiada osobny zbiornik.
W zależności od modelu, czas pracy maszyny samojezdnej, może wynosić od trzech do nawet pięciu godzin, co w połączeniu z dużą pojemnością zbiorników – około 110 l – daje nam możliwość jednorazowego wyczyszczenia nawet większych powierzchni.

Więcej dowiesz się na: https://www.haerson.pl/urzadzenia-czyszczace/maszyny-czyszczace-samojezdnenaprawione