Ford Fairline 1969

Ford Fairline 1969

Ten samochód to klasyk –  każdy kolekcjoner zabytkowych samochodów z minimalną podstawową wiedzą o starych samochodach mięśniowych rozpozna jego piękno.

Nazywany również Torino Cobra, może się pochwalić czterobiegową ręczną skrzynią biegów napędzającą silnik V8, zdolny do wykręcenia 335 koni mechanicznych w 5200RPM. Podobnie jak podobne samochody dzisiejszej produkcji, może przyspieszyć od 0 do 60 mil na godzinę w 5,5 sekundy – bardzo imponująca statystyka w tym wieku. Ważący poniżej 3500 funtów, Ford Fairlane z 1969 roku jest w stanie przejechać około ćwierć mili w zaledwie 14,4 sekundy. Zbudowano ich tylko 14,000, a tylko kilka tysięcy pozostaje w dobrym stanie, co oznacza, że ​​cena tego dziecka jest wysoka. Dla kolekcjonerów zabytkowych na całym świecie Ford Fairlane z 1969 roku wart jest jednak co najmniej kilkaset tysięcy dolarów.

Dzięki wyjątkowemu, poziomo przesuwnemu prędkościomierzu samochód ten stał się hitem. Chociaż znacznie poniżej dzisiejszych standardów w zakresie wystroju wnętrz (Ford Fairlane z 1969 roku wygląda bardziej jak taksówka od wewnątrz niż zwykły samochód tamtych czasów). Styl hardtop na zawsze pozostanie stylem Forda, który zyskał dużą popularność dzięki klasycznym samochodom marki Ford, takim jak Fairlane z 1969 roku.naprawione